Damian ChilińskiBaryton, Polska

    Urodził się 22 marca 1992 roku w Mławie. Ukończył Wydział Wokalny w Państwowej Szkole Muzycznej im. A. Krzanowskiego I i II st. w Mławie. W czerwcu 2012 roku został przyjęty do Akademii Muzycznej im Respond1988 17. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu na wydział Wokalno-Aktorski, gdzie kształci się pod kierunkiem bas-barytona Jarosława Bręka.

    Wystąpił w przedstawieniach operowych i operetkowych takich jak: Krakowiacy i Górale Jana Stefaniego – partia Bryndasa, Bastien i Bastienne Wolfganga Amadeusza Mozarta – partia Colasa, Loteria na mężów, czyli narzeczony 69 Karola Szymanowskiego – partia Charly’ego Brał udział np 임대차계약서. w operze dla dzieci Mikołajek i inne chłopaki Radosława Matei w reż. Reginy Lissowskiej czy Wesela Figara Wolfganga Amadeusza Mozarta, w którym wykonywał partię Hrabiego Almavivy Dodol keyboard.

    Uczestniczył m.in. w Kursie Wokalistyki Operowej w Krynicy Zdroju, Sudeckim Festiwalu Wokalnym z warsztatami dla młodych śpiewaków, organizowanym przez PSPŚ, Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im Download Radical Racing. Zdzisława Skwary w Mławie. Jest finalistą Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „Złote głosy Mazowsza” oraz Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im Sports. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju.

    Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać