jesień 2020, projekt online

 

Śladami Antoniny Campi z Miklaszewiczów to seria pięciu podcastów o tematyce operowej, które opublikowane zostały jesienią 2020 jako pierwszy edukacyjno-muzyczny projekt online pod marką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im sgtray 다운로드. Antoniny Campi z Miklaszewiczów.

Ewa Vesin, dyrektor artystyczny, oraz Mateusz Wiśniewski, dyrektor generalny, wybrali się szlakiem miast, z którymi związana była ta urodzona w Lublinie, słynna kiedyś w Europie artystka audiere.dll.

Podróż rozpoczęła się oczywiście na Lubelszczyźnie, gdzie wszystko się rozpoczęło – również Konkurs Wokalny, którego pomysł zgłoszony został CSK już w roku 2015 5 centimeters per second!

W drugim odcinku twórcy wydarzenia przenieśli się do Warszawy, do której z Lublina pod koniec XVIII wieku wyjechała Antonina Campi. Tam artystkę mecenatem objął król Stanisław August Poniatowski, który specjalnie dla niej zapraszał z Włoch najlepszych pedagogów wokalnych Download Windows 7 Bluetooth Driver. W Warszawie na co dzień mieszka również pierwszy gość – Maestro Bassem Akiki, dyrygent, który urodził się w Libanie, od wielu lat jest Polakiem, pracuje w całej Europie, a od września jest dyrektorem muzycznym Opery Wrocławskiej 우리들이 있었다 전편. Bassem Akiki w szczególny sposób związany jest również z Lublinem – bowiem to on właśnie dyrygował w 2016 roku koncertem inaugurującym działalność Centrum Spotkania Kultur 피파18 한글.

Trzeci odcinek rozgrywał się w Wiedniu, w którym Antonia Campi inaugurowała działalność słynnej, również dzisiaj, sceny operowej – Theater an der Wien 식샤를 합시다. Było to w roku 1801. W stolicy Austrii mieszka pianista Marcin Kozieł, który współpracuje właśnie z tym teatrem, ale także z Centrum Spotkania Kultur, w którym grał podczas pierwszej edycji Konkursu Wokalnego Download Mischievous Kiss.

Czwarty odcinek to Monachium, w którym Antonina Campi z Miklaszewiczów śpiewała, ale także umarła. Ewa Vesin i Mateusz Wiśniewski rozmawiali z gwiazdą Metropolitan Opera w Nowym Jorku, a od niedawna także dyrektorem artystycznym Opery Wrocławskiej – barytonem Mariuszem Kwietniem, który na jednej z najlepszych operowych scen Europy – Bayerische Staatsoper –  odnosił wiele sukcesów Tekken Tag 1.

W piątym, ostatnim odcinku serii podcastów Śladami Antoniny Campi z Miklaszewiczów twórcy konkursu zatrzymali się we Wrocławiu, w którym jego patronka śpiewała w niemieckim Konzerthaus i w którym o atencję konkurowała podobno z inną ówczesną gwiazdą świata opery – Angeliką Catalani Cabaneri.

Gościem była Justyna Skoczek – pianistka, korepetytorka, autorka librett, która mieszka i pracuje we Wrocławiu, ale od 2017 roku związana jest z każdym lubelskim projektem Antoniny Campi.

Śladami Antoniny Campi z Miklaszewiczów to projekt online, dofinansowany przez Instytut Muzyki i Tańca w programie Muzyka, realizowany przez Centrum Spotkania Kultur w Lublinie przy współpracy Stowarzyszenia im. Richarda Straussa.

To jednocześnie już siódma odsłona projektów pod marką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego.

Wszystkie podcasty odsłuchać można tutaj:

https://bit.ly/2M2EOLp

https://bit.ly/38V0pgT

https://bit.ly/3rzZ5Ze

https://bit.ly/38Dwtpa

https://bit.ly/37TW12o

Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać