Maria DomżałSopran, Polska, Niemcy

    Maria Domżał urodziła się w Berlinie. W 2016 roku ukończyła studia magisterskie z wyróżnieniem na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im 윈도우10 다시. Ignacego J. Paderewskiego w Poznaniu, w klasie śpiewu dr hab. Jarosława Bręka. Swoje umiejętności doskonaliła na mistrzowskich kursach wokalnych, prowadzonych m.in Best Citizen. przez Fiorenzę Cosotto, prof. Karolę Theill czy prof. Julie Kaufmann.

    W latach 1997-1999 była związana z Chor der Sankt Hedwigs-Kathedrale w Berlinie, a w latach 2003-2007 z Chórem Dziewczęcym „Skowronki” pod dyrekcją Alicji Szelugi 통 웹툰.

    Jest laureatką 3. Nagrody oraz Nagrody Specjalnej na Międzyuczelnianym Konkursie Wokalnym „W kręgu słowiańskiej muzyki wokalnej” w Katowicach (2016) oraz Nagrody Specjalnej na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im Download Hedge Talk. Reszków w Częstochowie (2015).

    Brała udział w licznych produkcjach muzycznych, występując m.in. w Teatrze Wielkim i Teatrze Polskim w Poznaniu czy Operze Nova w Bydgoszczy, pod batutą takich dyrygentów jak Marcin Sompoliński, Adam Klocek czy Przemysław Neumann 레이스 영화 다운로드. W kwietniu 2015 roku zadebiutowała na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu w przedstawieniu Dziecko i czary Maurice’a Ravela. W marcu 2016 wystąpiła na gali operowej z Filharmonią Kaliską pod batutą Stanislava Usheva. W sezonie 2016/2017 wystąpi w Operze Śląskiej w Bytomiu.

    Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać