Bożena BujnickaSopran, Polska

    Bożena Bujnicka jest uczestniczką Programu Kształcenia Młodych Talentów – Akademii Operowej w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Z wyróżnieniem ukończyła studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale wokalno-aktorskim w klasie wybitnej śpiewaczki prof Dimlight. Izabeli Kłosińskiej (2016 r.). Kształciła się w Guildhall School of Music and Drama w Londynie w klasie prof. Rudolfa Piernay’a (2015/2016 r.) ghs 그림문자 다운로드.

    Profesjonalny debiut operowy Bożeny miał miejsce na deskach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w partii Amora w operze Christopha Willibalda Glucka Orfeusz i Eurydyka (reż jw 플레이어 다운로드. Mariusz Treliński). Teatrze Wielkim występowała również jako Paź w Lohengrinie Richarda Wagnera (reż. A. McDonald) oraz Basia w operze Jana Stefaniego Cud albo Krakowiaki i Górale (reż Download the ticket of yongho. Jarosław Kilian). Ostatnio kreowała rolę Miss Jessel w polskiej prapremierze opery Benjamina Brittena Dokręcanie śruby (reż. Natalia Babińska) w Operze na Zamku w Szczecinie 공인중개사 다운로드. Występowała także w tytułowej partii w operze Koronacja Poppei Claudia Monteverdiego w Collegium Nobilium, w partii Donny Elviry w Don Giovannim Wolfganga Amadeusza Mozarta w Filharmonii Gorzowskiej i Warszawskiej Operze Kameralnej oraz jako Hrabina w operze Wolfganga Amadeusza Mozarta Wesele Figara w Warszawskiej Operze Kameralnej 포이즌 애플.

    Bożena Bujnicka jest laureatką konkursów krajowych i międzynarodowych: I miejsce na Konkursie „Złote Głosy”, II miejsce oraz Nagroda Specjalna za Najlepszą Interpretację Arii Klasycznej na Międzynarodowym Konkursie im Download the flip album. Giuseppe Perottiego w Niemczech, II miejsce na konkursie „Pieśń wieczorna” oraz „Belcanto per sempre”, II miejsce (Igo nie przyznano) na II Ogólnopolskim Konkursie im 그남자 다운로드. Krystyny Jamroz i in. W ramach stypendium Towarzystwa Witolda Lutosławskiego brała udział w Mistrzowskich Kursach Festiwalu Łańcuch X i XI, na których pracowała m.in Codec free. z Jadwigą Rappé, Katarzyną Jankowską czy Agatą Zubel. Przyznano jej również Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011 r.) oraz Nagrodę Ministra (2014 r.) 트위터 내 데이터.

    Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać