Alina Adamska-RaitarovskyiSopran, Polska

    Alina Adamska-Raitarovskyi, ur. 1991, jest absolwentką PSM I st. w Strzelcach Opolskich (kl. klarnetu) i PSM II st. w Opolu (kl. klarnetu). W 2010 roku została studentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im Download hp Recovery Manager. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, w klasie śpiewu prof. Krystyny Rorbach. Obecnie jest studentką I roku studiów doktoranckich w Akademii Muzycznej w Łodzi 타이쿤. Jako stypendystka programu Erasmus studiowała w Conservatorio di Musica F. Venezze w Rovigo we Włoszech (kl. prof. Luisy Giannini).

    W 2014 roku zadebiutowała w Teatrze Wielkim w Łodzi w partii Rozyny w op 변호인 무료 다운로드. Cyrulik Sewilski Gioacchino Rossiniego pod dyr. Eraldo Salmieriego, a także w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku jako Arsena w Baronie Cygańskim Johanna Straussa II pod dyr 드라마 공짜. Piotra Wójtewicza. Współpracowała z wieloma osobowościami muzycznymi: Tobiasem Kochem, Martą Kosielską, Bartoszem Żurakowskim, Massimiliano Caldim, Bogusławem Dawidowem, Dalią Atlas, Stefano Celeghinem, Dawidem Berem, Arturem Czereszewskim czy Marcinem Wolniewskim Direct 11.

    Alina Adamska-Raitarovskyi jest Laureatką I Nagrody Konkursu Wokalnego Bursztynowa Struna we Włocławku (2014), I Nagrody Turnieju Kameralnego organizowanego przez Akademię Muzyczną w Bydgoszczy (2015), I Nagrody Konkursu ARTNOBLE w Żyrardowie organizowanym dla wyróżniających się osobowości twórczych z publicznych Uczelni Artystycznych za najlepsze prace dyplomowe w Kategorii Muzyka i Plastyka oraz I Nagrody i 7 Nagród specjalnych V Konkursu Wokalnego im Windy day. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy (2015). W 2016 roku otrzymała nagrodę specjalną – kontrakt na rolę w Teatrze Królewskim w Madrycie (Teatro Real Madrid) w Hiszpanii oraz nagrodę za najlepsze wykonanie arii niemieckiego kompozytora w czwartej edycji prestiżowego konkursu International Voice Competition „Le Grand Prix de l’Opera”, organizowanego przez Narodową Operę w Bukareszcie Aladdin ost 2019. Oprócz działalności artystycznej zajmuje się także działalnością organizacyjną. W 2015 r. zorganizowała w Łodzi Międzynarodowe Warsztaty Wokalno-Sceniczne Opera Connecting People 좀보이드.

    Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać