Wiktoria ZawistowskaMezzosopran, Polska

  Studentka studiów doktoranckich Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Uczestniczyła w III i V edycji Międzywydziałowego Studium Pieśni Uniwersytetu Muzycznego im 우분투 미러. Fryderyka Chopina w Warszawie. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie na wydziale wokalno-aktorskim.

  Koncertowała pod batutą Gabriela Chmury, Krzysztofa Pendereckiego, Alessandro de Marchi, Łukasza Borowicza, Stanisława Krawczyńskiego, Stanisława Gałońskiego Download YouTube Sounds.

  Jest uczestniczką kursów wokalnych Maestry Teresy Żylis-Gary, prof. Izabeli Kłosińskiej, prof. Anity Garanča, prof. Dimitra Vdowina, prof firebird 다운로드. Evy Blahovej, prof. Antona Scharingena, prof. Charlotty Lehman, prof. Richarda Harella, prof. Mai Nosowskiej oraz prof. Ryszarda Karczykowskiego.
  Dokonała nagrania Opera omnia Mikołaja Zieleńskiego z zespołem Collegium Zieleński, za które zespół otrzymał Fryderyka 2012 w kategorii muzyka dawna 지금 만나러 갑니다 2018. Dokonała prawykonania utworu Jarosława Kordaczuka Strumenti della Passione.
  Koncertowała w Bazylice św. Marka w Wenecji. Uczestniczyła w Mistrzowskich Kursach Festiwalu Witolda Lutosławskiego Łańcuch XI, przeprowadzanych przez prof 영화 트라이앵글. Jadwigę Rappe, Agatę Zubel, prof. Katarzynę Jankowską i Annę Radziejewską.

                                  W repertuarze operowym ma przygotowane partie: Cherubina z Wesela Figara, Dorabelli z Cosi fan tutte Wolfganga Amadeusza Mozarta, Sesto z Juliusza Cezara w Egipcie Georga Friedricha Händla, Stefana z Romeo i Julii, Siebla z Fausta Charlesa Gounoda, Jadwigi ze Strasznego Dworu Stanisława Moniuszki oraz Mädchenblumen z opery Parsifal Richarda Wagnera. W grudniu 2014 roku rozpoczęła współpracę z Operą Kameralną w Krakowie w operze Bastien und Basteinne Wolfganga Amadeusza Mozarta jako Bastienne oraz w spektaklu La festa do Carnavale jako muza apollińska.

  Zdobyła wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Żdarze nad Sazawą w Republice Czeskiej (2013), II nagrodę w Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz w Kielcach oraz wyróżnienie w IX Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. A. Franciszki Platówny we Wrocławiu, wyróżnienie i nagrodę specjalną Dyrektora Filharmonii Warmińsko – Mazurskiej w Olsztynie (2014) oraz wyróżnienia na II Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Drezdenku (2015) i Złote Głosy (2015).

  Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać