Mariusz KwiecieńBaryton

    Występuje w najważniejszych teatrach operowych świata: Metropolitan Opera, Covent Garden, Operze Wiedeńskiej, Operze Paryskiej, Lyric Opera w Chicago, Operze Bawarskiej i wielu innych beauty. Publiczność doceniła jego wspaniały głos, muzyczną wrażliwość, charyzmę i czarującą prezencję sceniczną. Odtwarzał tytułowe role w znanych operach: Don Giovanni Wolfganga Amadeusza Mozarta, Król Roger Karola Szymanowskiego, Eugeniusz Oniegin Piotra Czajkowskiego catia v5r20 다운로드. Występował  jako Almaviva w Weselu Figara Mozarta, Malatesta w Don Pasquale oraz Nottingham w Roberto Devereux  Gaetana Donizettiego, Riccardo w Purytanach Vincenza Belliniego, Rodrigo di Posa w Don Carlosie Giuseppe Verdiego oraz Zurga w Poławiaczach pereł Georges’a Bizeta.s

    Mariusz Kwiecień zadebiutował na scenie Met w 1999 roku jako Kuligin w operze Káťa Kabanová Leoša Janáčka BlackSmith Onara. Wystąpił tam jeszcze, poza rolami wymienionymi wyżej, m.in. jako  Marcello w Cyganerii Giacoma Pucciniego, Guglielmo w Cosi fan tutte Mozarta, Escamillo w Carmen Georges’a Bizeta, a także jako Enrico w Łucji z Lammermoor i Belcore w Napoju miłosnym Donizettiego 아사코. W Met śpiewa nieprzerwanie od dwudziestu sezonów.

    „…olśniewający, wspaniały głos i prezencja […] na dodatek inteligentny. Pełen pakiet…” – napisał Michael White w „The New York Times” 피날레 2009.

    „…Kwiecień jest jednym z najznakomitszych barytonów naszych czasów i jednym z najbardziej inteligentnych aktorów operowych …” – tak pisano o Artyście po  premierze Poławiaczy pereł w Lyric Opera of Chicago.

    Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać