Łukasz KlimczakBaryton, Polska

    Urodzony w 1990 roku we Wrocławiu. Ukończył studia I stopnia w Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie śpiewu oraz studia II stopnia w Guildhall School of Music and Drama w Londynie 요괴워치 시즌2. Jest uczestnikiem Programu Kształcenia Młodych Talentów – Akademia Operowa przy Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie. Wziął udział w wielu warsztatach prowadzonych przez Eytana Pessena, Andrzeja Dobbera, Dmitry’ego Vdovina, Anitę Garanca, Paolę Larini, Izabelę Kłosińską, Annę Marchwińską Protool. Brał udział w kursach mistrzowskich u Davida Gowlanda, Grahama Johnsona, Teresy Żylis-Gary, Iana Burnside’a, Jerzego Marchwińskiego.

    Jest laureatem III miejsca oraz nagrody publiczności w VI Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Impressio Art, finalistą Aria Prize Competition w Guildhall School of Music and Drama 웹에서 비디오. Zdobył I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Imricha Godina, I nagrodę w Konkursie Pieśni Lutosławskiego i Rachmaninova, II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Music Without Limits visual studio 2019 다운로드.

    W repertuarze posiada następujące role: Schaunard w Cyganerii (Giacomo Puccini), Hrabia w Weselu Figara (Wolfgang Amadeusz Download the sharing gothic font. Mozart), Don Giovanni w  Don Giovannim (Wolfgang Amadeusz Mozart), Guglielmo w Cosi fan tutte (Wolfgang Amadeusz Mozart), Belcore w Napoju miłosnym (Gaetano Donizetti), Silvio w Pajacach (Ruggiero Leoncavallo), Gavin w Two Fidlers (Peter Maxwell Davies). Śpiewał partie solowe w Recitalu pieśni Czajkowskiego i Szostakowicza w Londynie. Z Wrocławską Orkiestrą Barokową w ramach 46 oraz 48 Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans wykonał Stabat Mater Giovanniego Bononciniego, Stabat Mater Emanuela d’Astorgi. W ramach festiwalu Musique de Chambre en Poitou w katedrze Notre Dame la Grande  w Poitiers we Francji wykonał pieśni i arie. W The Guildhall w Londynie wykonał sceny operowe: La Fille du Regiment (Gaetano Donizetti), La Clemenza di Tito (Wolfgang Amadeusz Mozart).

    Jest stypendystą Ministra Nauki i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Wrocławia i Rektora Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

    Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać