Mariusz Kwiecieńbaryton

  Występuje w najważniejszych teatrach operowych świata: Metropolitan Opera, Covent Garden, Operze Wiedeńskiej, Operze Paryskiej, Lyric Opera w Chicago, Operze Bawarskiej i wielu innych Code scratch. Publiczność doceniła jego wspaniały głos, muzyczną wrażliwość, charyzmę i czarującą prezencję sceniczną. Odtwarzał tytułowe role w znanych operach: Don Giovanni Wolfganga Amadeusza Mozarta, Król Roger Karola Szymanowskiego, Eugeniusz Oniegin Piotra Czajkowskiego 앵그리버드2 더빙.

  Występował  jako Almaviva w Weselu Figara Mozarta, Malatesta w Don Pasquale oraz Nottingham w Roberto Devereux  Gaetana Donizettiego, Riccardo w Purytanach Vincenza Belliniego, Rodrigo di Posa w Don Carlosie Giuseppe Verdiego oraz Zurga w Poławiaczach pereł Georges’a Bizeta 안드로이드 웹 동영상.

  Mariusz Kwiecień zadebiutował na scenie Met w 1999 roku jako Kuligin w operze Káťa Kabanová Leoša Janáčka. Wystąpił tam jeszcze, poza rolami wymienionymi wyżej, m.in Download Hero Age ost. jako  Marcello w Cyganerii Giacoma Pucciniego, Guglielmo w Cosi fan tutte Mozarta, Escamillo w Carmen Georges’a Bizeta, a także jako Enrico w Łucji z Lammermoor i Belcore w Napoju miłosnym Donizettiego Destiny Guardians. W Met śpiewał nieprzerwanie przez dwadzieścia sezonów.

  „…olśniewający, wspaniały głos i prezencja […] na dodatek inteligentny 맥용 라인 다운로드. Pełen pakiet…” – napisał Michael White w „The New York Times”.

  „…Kwiecień jest jednym z najznakomitszych barytonów naszych czasów i jednym z najbardziej inteligentnych aktorów operowych …” – tak pisano o Artyście po  premierze Poławiaczy pereł w Lyric Opera of Chicago 타이타닉 한글자막. Obecnie jest Dyrektorem Artystycznym Opery Wrocławskiej i pomysłodawcą projektu „Opera Młodych”.

  Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać