Emma SventeliusMezzosopran, Szwecja

  Emma Sventelius rozpoczęła studia wokalne w 2011 roku pod kierunkiem dr Moniki Thomasson w szkole Vadstena Folk. W 2013 roku rozpoczęła studia licencjackie na wydziale Wokalistyki Wykonawczej w Royal Danish Academy of Music w klasie prof 집으로 가는 길. Helene Gjerris. Studia te ukończyła w ramach programu Erasmus w Wiedniu na University of Music and Performing Arts. Emma Sventelius od czterech lat jest studentką szwedzkiego tenora Erika Årmana, a obecnie studiuje jednocześnie na dwóch kierunkach studiów drugiego stopnia: studia magisterskie na kierunku operowym na The University College of Opera Stockholm oraz na kierunku pieśń i oratorium na the University of Music and Performing Arts w Wiedniu Download the statement.

  Uczestniczyła w lekcjach mistrzowskich u m.in. Anne-Sofie von Otter, A.D. David Gowland, Krassimira Stoyanova, Mireia Pintó czy Matti Hirvonen 유튜브 간단하게. Dodatkowo pracowała z takimi trenerami jak Florian Boesch, Ulrich Staerk, Martin Nagashima Toft lub Stephan Matthias Lademann.

  Występowała na operowych scenach w następujących rolach: Czarownica w Dydona i Eneasz (Henry Purcell), tytułowa rola w Carmen Bizeta, pierwszy mezzosopran (rola skomponowana specjalnie dla niej) w premierowym przedstawieniu Stabat Mater – opery kameralnej Frederica Bayani Mabalot oraz Provoker w eksperymentalnej operze cyrkowej z muzyką Georga Friedricha Händla, Vivaldi and Strozzi 문문 결혼. Wystąpiła również jako Charlotte w operze Werther and Orfeo Julesa Masseneta oraz w Orfeuszu i Eurydyce Christopha Willibalda Glucka 선물 mr. W 2017 roku wykona partie Panny Prism w premierowej produkcji opery Bądźmy poważni na serio w Akademii Vadstena w Sztokholmie.

                  Emma Sventelius śpiewała również solowe partie altowe/mezzosopranowe w Requiem Mozarta, Stabat Mater Giovanniego Battisty Pergolesiego, The Holy Night Hilding Rosenberg, Stabat Mater Alessandro Scarlattiego, Oratorium na Boże Narodzenie Camille Saint-Saënsa, Messe pour deux voix Cécile Chaminade.

                  W 2016 roku zajęła trzecie miejsce na 23. Międzynarodowym Konkursie im. Johannesa Brahmsa w Pörtschach (Austria), jak również pierwsze miejsce na OVIS-rösten (konkurs operowy w Szwecji). W 2015 roku została nagrodzona stypendium Joel Berglund-Foundation dla solistów z Opery Królewskiej w Sztokholmie. W 2016 roku otrzymała stypendium dla śpiewaków Aurora Lillieros. W 2013 roku została wybrana stypendystką w dziedzinie sztuki miasta Lund.

  Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać