Edgars OšlejaBas, Łotwa

    W 2008 roku Edgars Ošleja zaczął śpiewać w chórze jako bas. W latach 2008-2010 śpiewał w damsko-żeńskim chórze przy gimnazjum handlowym w Rydze oraz w „New Riga Men’s Choir” Download the drama. Następnie koncertował z mieszanym chórem młodzieżowym „Pa Saluei” pod dyrekcją Jãnisa Ozolsa. W tym samym czasie rozpoczął naukę śpiewu jako solista pod okiem swojego obecnego nauczyciela śpiewu prof 장화신은 고양이. Robertsa Hansonsa z Latvia Culture Academy. Po około roku Edgars Ošleja opuścił chór i zaczął śpiewać wyłącznie jako solista. Obecnie jest solistą w łotewskiej operze narodowej Download The Pen.

    Edgars Ošleja doskonalił śpiew przez około 3 lata. W tym czasie wystąpił w wielu akademickich koncertach w m.in. Riga’s Latvian Society House czy kościele anglikańskim w Rydze Download a previous version of Java. W 2015 roku rozpoczął studia na Akademii Muzycznej Jazeps Vītols. Podczas studiów uczęszczał na kursy mistrzowskie u takich pedagogów, jak Patrick Krysatis z Konserwatorium w Luksemburgu Download Team Fortress.

    W jego repertuarze znajdują się arie i pieśni takich kompozytorów jak Antonio Caldara, Georg Friedrich Händel, Giuseppe Verdi czy Wolfgang Amadeusz Mozart. Obecnie można usłyszeć go jako Sarastro w The Small Magic Flute oraz Reinmar von Zweter w operze Tannhäuser.

    Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać