W Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zakończyły się przesłuchania II etapu III Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów Download to learn Chinese.

Międzynarodowe jury, któremu przewodniczy śpiewaczka Ewa Vesin, dyrektor artystyczny konkursu, wybrało ośmioro młodych solistek i solistów, którzy zaprezentują się w finale konkursu 스트리트파이터2. Są to: Mykyta Burtsev (baryton, Ukraina), Gabriela Celińska-Mysław (mezzosopran, Polska), Piotr Kalina (tenor, Polska), Justyna Khil (sopran, Polska), Edward Kyungduk Kim (baryton, Korea Południowa), Patrycja Kwiecień (mezzosopran, Polska), Vitalii Lashko (baryton, Ukraina), Solomiia Pavlenko (sopran, Ukraina). 

Towarzyszyć im będzie Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod batutą Maestro Tadeusza Kozłowskiego, który w tym roku obchodzi jubileusz 50-lecia pracy artystycznej 포켓몬 4세대. Każdy uczestnik wykona dwie wybrane arie operowe, których nie prezentował  w poprzednich etapach. Orkiestra zagra również uwerturę do opery „Moc przeznaczenia” Giuseppe Verdiego, Intermezzo z „Rycerskości wieśniaczej” Pietra Mascagniego oraz mazur z „Halki” Stanisława Moniuszki Download Legacy into the Future. W przerwie publiczność wysłucha także minikoncertu Orkiestry Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie pod batutą Iwony Borcuch AngelTalk.

Koncert finałowy III Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów odbędzie się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie w sobotę 3 września. Początek o godzinie 18:00. Bilety do nabycia w kasie CSK.

Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać