Mateusz Wiśniewski

    Urodzony w Legnicy. Doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa. Ukończył trzy fakultety: zarządzanie – business administration (UE we Wrocławiu), filologię słowiańską oraz dziennikarstwo i komunikację społeczną (UWr.) 왕좌의 게임 시즌7 5화. Studiował również w Czechach i Turcji. Wykładowca w Instytucie Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, zastępca kierownika Studiów Podyplomowych Język Czeski w Administracji, Turystyce i Biznesie, współpracował również z Instytutem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Download Nanocad. Autor artykułów naukowych i prasowych, tłumacz librett operowych, a także książki „Libretto i sztuka jego przekazu. Czeska opera w Polsce – wybrane zagadnienia tekstu i języka” (2019) Free download of Romantic Doctor Kim Sabu.

    Z sektorem kultury związany zawodowo od wielu lat – współpracował z ważnymi instytucjami i festiwalami, m.in. Operą Wrocławską, Festiwalem Bachowskim w Świdnicy, Akademią Muzyczną we Wrocławiu, Festiwalem Trzech Kultur w Kępnie, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz warszawskim Teatrem Studio, z którym współpracuje przy największym projekcie operowym w Polsce – Operze na Placu Defilad Download Kim Dong-yul.

    Pomysłodawca, jeden z założycieli i prezes Stowarzyszenia im. Richarda Straussa realizującego projekty kulturalne i edukacyjne w Polsce i za granicą 삼국지11pk. Jeden z inicjatorów i dyrektor generalny Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów.

    Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać