Małgorzata Walewskamezzosopran dramatyczny

  Małgorzata Walewska ukończyła Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie profesor Haliny Słonickiej. Jest laureatką oraz finalistką wielu międzynarodowych konkursów m.in.: Alfreda Krausa w Las Palmas, Luciano Pavarottiego w Filadelfii, Stanisława Moniuszki w Warszawie i Belvedere w Wiedniu 눈내리는 영상 다운로드.

  Po ukończeniu studiów występowała w Theater Bremer, a następnie została zaangażowana przez wiedeńską Staatsoper, gdzie debiutowała jako Polina w Damie pikowej oraz w roli Carmen 파이썬 64bit. W Wiedniu po raz pierwszy pracowała z artystami takimi jak Luciano Pavarotti czy Placido Domingo. Kolejne lata przyniosły angaże w Semperoper w Dreźnie (1999) oraz w Deutsche Oper w Berlinie 아시안게임 축구. W 2005 roku Małgorzata Walewska zadebiutowała w Metropolitan Opera w Nowym Jorku jako Dalila w Samsonie i Dalili, a partnerował jej José Cura Adobe Illustration. Oprócz Dalili Małgorzata Walewska zaśpiewała w Metropolitan Opera partie Santuzzy i Amneris. Kolejne ważne debiuty na międzynarodowych scenach to rola Azuceny w Królewskiej Operze Covent Garden w Londynie (2009), Mamki w Kobiecie bez cienia R Vampire Stone. Straussa w Palacio de Bellas Artes w Meksyku (2012) i Dalili w Grand Théâtre w Genewie (2012), gdzie orkiestrę prowadził Maestro Michel Plasson. W 2015 roku dodała do swojego repertuaru rolę Kundry w Parsifalu R Download level-up only for myself. Wagnera oraz zaśpiewała partię Hrabiny w Damie pikowej w Opéra national du Rhin w Strasburgu.

  Sezon 2016/2017 Małgorzata Walewska rozpoczęła rolą Wdowy w premierowej produkcji Goplany W Download tablet Windows. Żeleńskiego w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej. Następnie powróciła do Teatru Wielkiego w Poznaniu w roli Kundry w Parsifalu R. Wagnera Momorland Yum.

  W sezonie 2017/2018 artystka nagrała Missa pro pace W. Kilara z Orkiestrą Filharmonii Podlaskiej oraz partię Jokebed, matki Mojżesza w operze sakralnej A 벤 10 게임 다운로드. Rubinsteina Mojżesz z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus pod kierownictwem muzycznym Michaila Jurowskiego. Pod koniec sezonu nagra pieśni Mieczysława Karłowicza z Orkiestrą Filharmonii Szczecińskiej anak 다운로드. Zaśpiewała partię Zofii na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim na operę Człowiek z Manufaktury w Teatrze Wielkim w Łodzi. W tym sezonie powróciła jako Carmen do Teatru Wielkiego w Poznaniu, gdzie powróci również jako Kundry. Będzie można ją również usłyszeć ponownie w roli Wdowy w Goplanie w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej.

  Małgorzata Walewska współpracowała z wieloma światowej sławy dyrygentami, takimi jak: Marco Armiliato, Seymon Bychkov, Jesus Lopez Cobos, Asher Fish, Valery Gergiev, Philippe Jordan, Vladimir Jurowski, Marco Letonja, Nicola Luisotti, Carlo Montanaro, Stefan Soltesz, Carlo Rizzi, Massimo Zanetti czy Andriy Yurkevych. Wystąpiła na ponad 30 scenach słynnych teatrów, m.in: Teatro Real w Madrycie, Teatro Nacional de São Carlos w Lizbonie, Teatro dell’Opera w Rzymie, Seattle Opera, San Francisco Opera, Grand Théâtre w Luksemburgu, Finnish National Opera w Helsinkach, Washington National Opera, Baltimore Opera i Herodion Theatre w Atenach.

  Artystka śpiewa także repertuar oratoryjny i daje liczne recitale z akompaniamentem fortepianu lub harfy. W programie ma wiele pieśni kompozytorów polskich i zagranicznych, takich jak: G. Fauré, F. Schubert, S. Moniuszko, K. Szymanowski, F. Chopin czy P. Czajkowski oraz cykle Les nuits d’été H. Berlioza czy Wesendonck Lieder R. Wagnera. Od 2013 roku z towarzyszeniem harfistki Małgorzaty Zalewskiej wykonuje pieśni francuskie m. in. R. Hahna.

  Małgorzata Walewska nagrała wiele albumów: od utworów goszczących na stałe w jej repertuarze (Voce di donna), po kolędy (Christmas Time), crossoverowe aranżacje (Walewska i przyjaciele, Mezzo) czy arie G. F. Händla, pieśni religijne i utwory organowe (Farny).

  W 2015 roku Małgorzata Walewska została mianowana Dyrektorem Artystycznym Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu.

  W październiku 2016 roku Małgorzata Walewska otrzymała nadawany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Złoty Medal Gloria Artis, podkreślający wybitny wkład artystki w rozwój kultury polskiej.

  Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać