Adam Zdunikowskitenor
  Download when accessing the site

  Artysta urodził się w Warszawie, gdzie w 1991 r. ukończył warszawską Akademię Muzyczną w klasie śpiewu Romana Węgrzyna. Rok wcześniej zadebiutował w Teatrze Wielkim w Warszawie partią Clema w Małym kominiarczyku Brittena Virtual Seoul. Z tą sceną związany jest do dziś.

  Laureat konkursów wokalnych m.in im. Stanisława Moniuszki w Warszawie, Belvedere w Wiedniu. Współpracuje ze wszystkimi teatrami operowymi i filharmoniami w Polsce 크롬 버전 별. Za granicą występował w Staatsoper w Hamburgu, Operze Narodowej w Sofii, Operze w Bonn, Operze w Budapeszcie, Bufalo, w Národní divadlo w Brnie, Národní divadlo w Ostrawie, Národní divadlo w Pradze, gdzie był solistą gościnnym przez sześć sezonów i wystąpił w 150 przedstawień Download Mobile Kart Rider.

  W repertuarze ma ponad 70 ról operowych i tyleż partii oratoryjno-kantatowych. Występował pod batutą takich znakomitości jak Jerzy Semkow, Stanisław Skrowaczewski, Nello Santi, Jiří Bělohlávek, Kazimierz Kord, Antoni Wit, Jan Krenz, Zygmunt Latoszewski, Stanisław Skrowaczewski, Jacek Kaspszyk, Lawrence Foster, Jerzy Maksymiuk, Noam Sheriff, Krzysztof Penderecki 깃허브 데스크탑 다운로드.

  Do niecodziennych osiągnięć artysty należy wykonanie wszystkich dzieł oratoryjnych Krzysztofa Pendereckiego pod batutą kompozytora.

  Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać