José Maria FlorêncioDyrygent, dyrektor muzyczny Opery Bałtyckiej, POLSKA

  Jedno z czołowych nazwisk polskiego świata muzycznego, muzyk ze znaczącą karierą międzynarodową, pochodzi z dalekiej Brazylii, a od 1985 roku na stałe mieszka w Polsce Download Toto Solutions.

  Edukację muzyczną rozpoczął w swoim rodzinnym mieście Fortaleza, kontynuował ją na Uniwersytecie Minas Gerais w Belo Horizonte, a następnie uzupełniał na wielu kursach mistrzowskich w swoim kraju oraz w nowojorskiej The Juilliard School of Music i Musikhochschule w Wiedniu 엑스맨 울버린. W warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina z wyróżnieniem ukończył studia na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki w klasie dyrygentury Henryka Czyża Download Irreversible Promises. Po przyjeździe do Polski (1985) rozpoczął aktywną karierę dyrygencką, prowadząc wiele koncertów oraz przedstawień operowych i baletowych zarówno w kraju, jak i innych państwach Europy, obu Ameryk i Azji 소설 지크. Występy Maestro spotykały się zarówno z ogromnym aplauzem publiczności, jak i z wielkim uznaniem krytyków, którzy bez wahania zaliczyli go do grupy najlepszych dyrygentów swojego pokolenia Free download of StarCraft Broodwar.

  Sprawował następujące funkcje: dyrygenta Teatru Wielkiego w Łodzi, dyrektora muzycznego Państwowej Opery we Wrocławiu, dyrektora naczelnego i artystycznego Orkiestry i Chóru PRiTV w Krakowie, dyrygenta Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, dyrektora muzycznego Teatru Wielkiego w Poznaniu, dyrektora naczelnego i artystycznego Filharmonii Poznańskiej, dyrektora Orquestra Sinfônica do Theatro Municipal de São Paulo, dyrektora muzycznego Opery Bałtyckiej w Gdańsku oraz szefa-dyrygenta Capelli Bydgostiensis w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.

  Spośród ważnych wydarzeń w życiu artystycznym ostatnich lat warto odnotować pierwsze w 160-letniej historii Konserwatorium Moskiewskiego zaproszenie dla dyrygenta z Polski do poprowadzenia kursów mistrzowskich z zakresu dyrygentury oraz uroczystego koncertu z repertuarem polskim i brazylijskim w programie. W ten sposób nazwisko José M. Florêncio znalazło się w grupie tak wybitnych osobowości świata muzyki jak m.in. Sir Georg Solti czy Mścisław Rostropowicz.

  Wśród dokonań artystycznych José M. Florêncio znajduje się wiele prawykonań i nagrań utworów współczesnych (m.in. światowe prapremiery oper Electra Mikisa Theodorakisa i Olga Jorge’a Antunesa, prawykonanie kantaty Holocaust Marty Ptaszyńskiej). Dokonał również pierwszych nagrań płytowych muzyki najnowszej. Ostatnie CD z muzyką kompozytorów francuskich (H. Tomasi i J. Bondon) zostało docenione pięcioma diapazonami – najwyższą oceną fonograficzną we Francji. Wkrótce potem ukazały się jego nagrania utworów Heitora Villi-Lobosa ze słynną orkiestrą Academy of Saint–Martin-in-the-Fields oraz z muzyką brazylijską nagraną z Capellą Bydgostiensis. Spektakle zrealizowane z Operą Bałtycką zostały nagrane i emitowane przez światową telewizję Mezzo. Były to pierwsze prezentacje produkcji muzycznych w wykonaniu polskiego zespołu na tej prestiżowej antenie w czasie, gdy prowadzona przez Maestra Opera Bałtycka w Gdańsku została zaliczona w programie telewizji BBC „The Best European Operas” do grona czołowych scen europejskich, obok teatrów z Barcelony, Amsterdamu, Brukseli czy Londynu.

  José Maria Florêncio jest także laureatem wielu nagród i odznaczeń. Ostatnio został uhonorowany medalem Gloria Artis za zasługi dla kultury Polskiej nadanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Maestro także jest Konsulem Honorowym Republiki Federalnej Brazylii w Polsce.

  Obecnie sprawuje funkcję dyrektora muzycznego Opery Bałtyckiej w Gdańsku.

  Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać