Dagmara BarnaSopran, Polska

    Dagmara Barna jest absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie prof. Cezarego Szyfmana. W 2012 roku ukończyła Podyplomowe Międzywydziałowe Studium Pieśni na tejże uczelni Forced download of JavaScript files. Na stałe współpracuje także z wybitną śpiewaczką Olgą Pasiecznik. Swoje umiejętności doskonaliła na licznych kursach, lekcjach i warsztatach prowadzonych m.in Autocad 2018 Korean. przez Eytana Pessena, Matthiasa Rexrotha, Neila Shicoffa, Dirka Snellingsa, Jana Philippa Schulza, Rudolfa Piernaya, Ewę Podleś, Brendę Hurley, Izabelę Kłosińską czy Jerzego Marchwińskiego content-type 다운로드.

    W 2013 roku została laureatką II miejsca na II Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Muzyki Dawnej Cancium Gaudium w Poznaniu, a w 2015 roku, wraz z pianistą Mariuszem Kłubczukiem – II miejsca na Międzynarodowym Konkursie Pieśni XX i XXI wieku w Karlsruhe os x 매버릭스 다운로드. W 2016 roku otrzymała nagrodę im. Carlo Marii Giuliniego na 9. Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Stanisława Moniuszki w Warszawie.

    Wykonała partię Amphitrite oraz Ariela w operze Burza Henry’ego Purcella, a także Poppei w Koronacji Poppei Claudio Monteverdiego w Teatrze Collegium Nobilium Download the sound card driver. Wcieliła się w rolę Venus w operze Venus i Adonis Johna Blowa w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, Paminy w Czarodziejskim Flecie Wolfganga Amadeusza Mozarta w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, Dorindy w operze Orlando Georga Friedricha Händla w Teatrze Stanisławowskim – Łazienki Królewskie w Warszawie oraz Dalindy w Ariodante Georga Friedricha Händla w Warszawskiej Operze Kameralnej.

    W roku 2011 wraz z Weroniką Grozdew-Kołacińską i zespołem Ars Nova nagrała płytę Renaissance Polish Music z Tabulaturą Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego, która otrzymała nominację do nagrody Fryderyk 2011 w dziedzinie Album Roku Muzyka Dawna i Barokowa.                  Współpracuje z zespołami: Ars Nova, Gradus ad Parnassum, La Tempesta, Decameron, Sabionetta, Tempus, Musica Maxima, Diletto, a także Orkiestrą Złotego Wieku.

    Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać