Tomasz PawłowskiPianista

  Tomasz Pawłowski ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Alicji Palety-Bugaj oraz kameralistykę pod kierunkiem prof 동갑내기. Krystyny Borucińskiej. Swoje umiejętności doskonalił na wielu kursach u wybitnych artystów i pedagogów w kraju i za granicą.

  Absolwent Studium Pieśni w UMFC w Warszawie 스타 인공지능 사이다. Laureat konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Zdobył I nagrodę i Złoty Medal na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Oranienburgu (Niemcy, 2005), I nagrodę w kategorii duetów (z sopranistką Ewą Leszczyńską) w konkursie Giosuè Carducci w Madesimo (Włochy, 2012) Melon Chart may 2019.

  Z barytonem Arturem Rożkiem został finalista międzynarodowego konkursu w ‚sHertogenbosch (Holandia) w kategorii duetów, 2016. Stypendysta Burmistrza miasta Hamamatsu (Japonia) Download the Tongtong.

  W 2015 wystąpił na EXPO w Mediolanie z serią recitali chopinowskich.

  Jako kameralista współpracował m.in. ze skrzypkami: Christianem Danowiczem i Agnieszką Maruchą, z którą nagrał sonaty i miniatury Hansa Hubera a także utwory Ryszarda Sielickiego; z wybitnym argentyńskim bandeonistą i kompozytorem, Marcelo Nisinmanem, a także z mezzosopranistką Anną Thun Download internet radio.

  Występował w Niemczech, Japonii, Litwie, Łotwie, Portugalii, Włoszech, Francji, wielokrotnie w Holandii, NFM we Wrocławiu, Filharmonii Narodowej, Łódzkiej, na festiwalach letnich Sinfonii Varsovii.

  Jako solista wystąpił z orkiestrą symfoniczną FN oraz kilkukrotnie z Orkiestrą Kameralną Leopoldinum w NFMF we Wrocławiu. Nagrywał dla DUXu, Acte Prealable, WSIPu, na realizację czeka nagranie dla Orpheus Classic.

  Należy do agencji koncertowej VVHL w Holandii.  Pracuje na stanowisku wykładowcy w UMFC w Warszawie oraz na stałe współpracuje z Mazowieckim Instytutem Kultury.

  Komponuje piosenki edukacyjne oraz miniatury instrumentalne.

  Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać